FAQ

 

Czym jest kryzys psychiczny ?

Kryzys psychiczny to moment, kiedy czujesz, że problemy Cię przerastają, czujesz, że więcej już nie udźwigniesz. Jego powodem może być także śmierć bliskiej osoby, wiadomość o chorobie, ale także życie w ciągłym stresie. Przedłużanie się takiego stanu może prowadzić do depresji. Czasem załamaniu nerwowemu towarzyszą myśli samobójcze.  W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty.

Kto może skorzystać z pomocy centrum wsparcia ?

Wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, rozmowy, porady, wsparcia psychologicznego lub rozmowy z psychiatrą. Ponad to pod numerem Centrum Wsparcia można umówić się na rozmowę z prawnikiem lub pracownikiem socjalnym, jeśli istnieje taka potrzeba.

Wydaje mi się, że mój bliski potrzebuje pomocy, ma załamanie nerwowe. Co mogę zrobić ?

Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Nasi specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą albo gdzie w danym regionie szukać pomocy.

gdzie znajdę informacje na temat dyżurów poszczególnych specjalistów ?

Informacja o dyżurach znajduje się TUTAJ

czym jest baza placówek pomocowych dostępna na stronie www.liniawsparcia.pl ?

Jest to lista ośrodków, w których osoby będące w kryzysie psychicznym jak i ich bliscy, znajdą informacje na temat miejsc w ich regionie świadczących specjalistyczną pomoc.